Pracy przy małym dziecku jest co niemiara. Na pewno w obecnych czasach mamy sporo możliwości. Nic dziwnego, że młodzi rodzice poszukują rozwiązań, które mogą im nieco pomóc. Obecni rodzice chyba nie wyobrażają sobie korzystać z pieluszek wielokrotnego użytku. Prym wiodą pieluchy jednorazowe. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Sprawdź skład pieluszek

Wielu rodzicom  mogłoby się wydawać, że obojętnie, które pieluszki jednorazowe są identyczne. Czy to się zgadza? Absolutnie nie. Osoby w ten sposób myślące są w olbrzymim błędzie. Pieluszka pieluszce nie jest równa.

Niestety wciąż wiele osób stawia na pieluszki znanych marek. Pieluszki znanych marek nie są gwarancją tego, że akurat wybraliśmy najlepszy produkt. Czasami pieluszki mniej znanej marki są dużo lepsze od tych, które cały czas są reklamowane w telewizji oraz na innych nośnikach.

Wiemy już, że nie mamy sugerować się marką pieluszek. Dużo lepszym kierunkiem będzie kierowanie się samym składem pieluszek. Zawsze jest on wypisany na opakowania pieluszek. Nie może być inaczej. Zasada jest taka, że im więcej jest naturalnych składników, tym lepiej. Chemii mówimy stanowcze nie.

Bo liczy się rozmiar

Wiemy już, że bardzo duże znaczenie ma skład pieluszek. Nie wiemy jednak jeszcze, że bardzo istotny jest rozmiar. Pieluszki muszą być idealnie dopasowane. Pieluszki jednorazowe, które są zbyt duże, czy też zbyt małe nie będą pełniły odpowiednio swojej funkcji. Po prostu nie zdadzą egzaminu, a więc ich użytkowanie totalnie mija się z celem.

Pieluszki są opisane rozmiarami 1,2,3 i tak dalej. Rozmiary dobiera się na podstawie wagi dziecka. Gdy mamy pewne wątpliwości co do wyboru, czy też kompletnie nie wiemy, na jakie postawić, to powinniśmy się pokusić o konsultację z lekarzem pediatrą, czy też z położną. Dzięki temu będziemy mieli stuprocentową pewność, że stawiamy na dobre pieluszki. Możemy także poradzić się farmaceuty. Lepiej zadać kilka pytań, niż popełnić jakiś znaczący błąd.