Maleństwo, które właśnie powitaliśmy na świecie, pragniemy otoczyć czułą i troskliwą opieką – dbamy o jego komfort w każdym możliwym aspekcie. Świeżo upieczeni rodzice stawiają sobie za punkt honoru odnalezienie wygodnych, miękkich ubranek, które nie będą krępować ruchów malca, oraz idealnych pieluszek – dobrze dopasowanych, chłonnych, wytrzymałych. Na co zwrócić uwagę, by znaleźć idealnie dopasowane pampersy?

Pieluchy jednorazowe dostępne m.in. w Bee.pl – wygoda rodziców, komfort dziecka

Podczas pierwszych miesięcy życia malucha przewijamy nawet kilkanaście razy na dobę. Biorąc pod uwagę częstotliwość zmiany pieluszki, warto wybrać produkt, który będzie wyjątkowo miękki i delikatny, równomiernie pochłaniający wilgoć. Na rynku odnajdziemy specjalne serie dedykowane noworodkom, posiadające specjalne wycięcia w okolicy pępka, co może pomóc przyspieszyć jego gojenie. Nowoczesne pieluchy są wyposażone również we wskaźniki wilgotności – zmieniając kolor, informują rodzica o konieczności jej zmiany. W dzisiejszych czasach nie musimy się również zastanawiać, jaki sposób wiązania zastosować, by doskonale dopasować pampersa do jego użytkownika – jednorazówki występują w wielu rozmiarach. Dzięki temu nie zsuną się podczas raczkowania, czy pierwszych zabaw w piaskownicy.

Pieluchy wielorazowe – ekologiczne rozwiązanie

Alternatywą dla jednorazówek są pieluszki, których używamy wielokrotnie – po zabrudzeniu po prostu lądują w koszu do prania. Ich wnętrze to zwykle delikatna, ekologiczna bawełna, bambus lub superchłonna mikrofibra, świetnie przepuszczające powietrze. Wkładkę osłania i przytrzymuje specjalny rodzaj otulacza – wykonany z nieprzemakalnej tkaniny lub delikatnej wełny. Są idealnym wyborem dla dzieci ze skórą wrażliwą – nie znajdziemy w nich komponentów lateksowych, substancji ropopochodnych, ftalanów. Na rynku dostępne są różnorodne rozwiązania, zapewniające komfort użytkowania i gwarantujące łatwość ich obsługi: oprócz pieluszek składanych i formowanych, rodzic może wybrać rozwiązania systemowe: AIO (all-in-one) – zintegrowany zestaw wkładu z otulaczem lub system SIO: łączenie otulacza napkami z dedykowanymi wkładami różnej wielkości.

Najważniejsze: eksperymentuj!

Każde dziecko jest inne i czasem potrzeba nieco więcej czasu, by odkryć potrzeby i preferencje małego człowieka. Dobrą praktyką świeżo upieczonych mam na oddziałach położniczych jest wymiana między sobą pojedynczych pampersów – maluch ma możliwość je przetestować, zanim rodzice zdecydują się na zakup pełnego opakowania. Warto również korzystać z paczek przygotowywanych przez szkoły rodzenia oraz darmowych próbek dostępnych w popularnych drogeriach.