Pieluchy są niezbędne od samych narodzin dziecka. Współcześnie rodzice wybierają zazwyczaj pieluchy jednorazowe. Są one bardzo wygodne, mają mnóstwo zalet i dostępne są w wielu rozmiarach. Zarówno dla noworodka, jak i przedszkolaka, który nadal potrzebuje wsparcia pieluszki, bez problemu znajdziemy odpowiednie produkty.

Zalety stosowania pieluch jednorazowych w domu

W przeciwieństwie do tradycyjnych pieluch tetrowych, pieluszek jednorazowych nie trzeba czyścić, prać, suszyć i prasować. To ogromny komfort dla rodziców, którzy mają mnóstwo obowiązków związanych z pielęgnowaniem swojej pociechy.

Na rynku możemy znaleźć pieluchy jednorazowe bardzo wielu producentów, w różnych cenach. Należy wybierać takie, które będą idealnie dobrane rozmiarem do wieku i wagi dziecka. Nie powinny być za małe, ponieważ uwierałyby i powodowały dyskomfort. Z kolei zbyt duże nie byłyby szczelne, zawartość z łatwością wydostałaby się na zewnątrz, a sama pieluszka mogłaby zsuwać się podczas zabawy i przemieszczania się.

Wysokiej jakości pieluchy jednorazowe są chłonne, przewiewne i nie powodują odparzeń na wrażliwej skórze maluszka. Dają poczucie komfortu na co dzień i nie przeszkadzają w beztroskiej zabawie w domu.

Pieluchy jednorazowe- idealne w podróży

Zarówno na jednodniowe wycieczki, jak i dłuższe podróże potrzebujemy mnóstwa rzeczy dla dziecka. Warto być przygotowanym na każdą sytuację, ale najważniejsze, by zabierać ze sobą rzeczy ułatwiające opiekę nad dzieckiem oraz jego pielęgnację w różnych warunkach.

Czasami musimy zmienić dziecku pieluchę na stacji benzynowej, pod namiotem, na plaży czy w restauracji. Dzięki pieluchom jednorazowym przewijanie malucha nie stanowi problemu. Zużytą pieluszkę wystarczy zdjąć, zawinąć i wyrzucić do kosza. W przypadku pieluch wielorazowych ta prosta zdawałoby się czynność, znacznie się komplikuje. Jednorazowe pieluchy nie zajmują zbyt dużo miejsca, więc można zawsze mieć przy sobie kilka zapasowych sztuk. Warto też pamiętać o podkładach do przewijania oraz nawilżanych chusteczkach.